Некогаш беше славен супермодел, денес изгледа непрепознатливо

Б.С.Б.
/ 26.01.2022 / 13:48

Џенис Дикинсон некогаш беше славен супермодел, а денес изгледа непрепознатливо поради бројните пластични операции.

Многумина ја сметаат за прв светски супермодел, оваа 66-годишна жена зад себе има импресивна кариера.

Но, со текот на времето, поради интензивно користење ботокс и пластични операции на телото, сакајќи да го запре стареењето, сега изгледа поразлично.

Во споредба со фотографиите на почетокот од кариерата, изгледа како да е друга личност. И покрај бројните пластични операции, Џенис вели дека неизмерно си го сака телото.

Отсекогаш била отворена по прашањата за пластичната хирургија, па во многу интервјуа има изјавено дека го затегала лицето, ги оперирала градите, стомакот. Има правено липосукција и ботокс.

Денес е позната по нејзините испади во јавноста и злобните коментари за колешките. Порано била во врска со бројни славни личности меѓу кои Лиам Нисон, Силвестер Сталоне, Брус Вилис, Мик Џегер и други.

Во брак била 4 пати и има две деца.

 

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Стил

Секси и самоуверена: Најубавата Романка на сите времиња привлече внимание во Кан

Read more

Најтажната принцеза во светот блесна на Модната недела во Монако

Read more

Instagram модел: Јулија Логан

Read more

Наоми Кембел во секси издание на црвениот килим во Кан

Read more
 

Магазин

Кои промени се случуваат ако имате секс секој ден, цела година?

Читај повеќе

Најздравите луѓе во светот ги јадат овие три намирници за појадок

Читај повеќе

Секси и самоуверена: Најубавата Романка на сите времиња привлече внимание во Кан

Читај повеќе

Природни средства со кои може да се ослободите од мравките во домот

Читај повеќе

10 болести кои ги наследуваме од мајката

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Читај повеќе

Скриени состојки во храната од кои се дебелеете

Читај повеќе

Болки што укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Родителски совети кои никогаш не треба да ги слушате

Читај повеќе