Некогаш и сега: Како изгледаат денес актерите од „Back to the Future“?

„Back to the Future“ без сомнеж е една од најпознатите успешни трилогии на сите времиња. Но, каде се денес актерите кои ги гледавме во овие филмови?

Екипата на Bright Side направи интересна ретроспектива на трите филмови и актерите кои и денес изгледаат неверојатно.

Мајкл Џеј Фокс (Марти Мекфлај)

Малкумина знаат дека тој првично ја одбил улогата во „Back to The Future“ бидејќи веќе бил ангажиран во друг филм. Режисерите решиле да му ја понудат улогата на друг актер, но морале да го стопираат снимањето и да почекаат Мајкл да биде послободен бидејќи единствено тој се вклопил најдобро во улогата.

По „Back to the Future“ Мајкл бил дел и од други филмови како „Doc Hollywood“, „For Love or Money“ и „Mars Attacks!“, но на 30-годишна возраст заболел од Паркинсова болест. Благодарение на докторите тој успева да остане во добра форма, ментално и физички. Основа и фондација за истражување за оваа болест.

Клаудија Велс (Џенифер Паркер)

Таа му беше девојка на Марти, но за жал не можеше да ја репризира улогата во продолженијата бидејќи мајка ѝ се разболи од рак.

Денес Клаудија е успешна бизнисменка, а гласот го позајмува во анимирани филмови и компјутерски игри.

Криспин Гловер (Џорџ Мекфлај)

Криспин беше во улога на таткото на Марти во филмот, но тој одби да глуми во продолженијата, од непознати причини. Филмската екипа мораше да бара актер сличен на него.

Гловер ја продолжи актерската кариера, но во драми како „People vs. Larry Flynt“ и „Crime and Punishment“. Исто така е автор на неколку книги и режисер на неколку филмови.

Томас Ф. Вилсон (Биф Танен)

Актерот кој имаше улога на насилник всушност стана славен актер во комедии. Тој се појави во филмските продолженија.

Се има појавено во различни стенд-ап комедии, а гласот го има позајмено во SpongeBob SquarePants.

Кристофер Лојд (доктор Емет Браун)

Овој актер има снимано многу филмови пред и по трилогијата „Back to the Future“. Исто така е активен во театарски изведби и гласот го позајмува во анимирани филмови и емисии.

Леа Томсон (Лорејн Мекфлај)

Таа беше мајката на Марти во трилогијата. По тој проект таа успешно ја продолжи филмската кариера и почна да пее.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Филм & ТВ

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Read more

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Read more

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Read more

Сцена

  • play_arrow

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Читај повеќе

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Читај повеќе

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Читај повеќе

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Читај повеќе

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Читај повеќе

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Читај повеќе