Некогаш професорка, денес успешно заработува како модел на OnlyFans

Б.С.Б.
/ 27.10.2021 / 10:23

Откако ја напуштила работата како професор и станала модел на социјалните мрежи, 34-годишната Кортни Тилаја вели дека нејзиниот живот конечно добил смисла.

Кортни ја напуштила работата како професор поради малата плата. Оваа мајка на две деца денес работи како модел на OnlyFans. Сега заработува дванаесет пати поголема плата откако сопругот Ник ја охрабрил да го работи тоа што го сака.

Во разговор за The Sun таа откри:

„Работев како дефектолог 6 години кога почнав да се борам емоционално, ментално па дури и финансиски додека ги завршував докторските студии. Бев на мрачно место, депресивна и го отфрлав од себе тоа што го сакав – сопругот, децата и животот кој се обидував да го создадам“, вели таа, тврдејќи дека се чувствувала заробена што мора да троши пари за образование.

„Бев толку несреќна и мојот сопруг ме праша што сакам да прават бидејќи бев многу незадоволна со животот. Почнав да работам и во теретана“, вели Кортни.

Докторирала на државниот универзитет во Аризона и почнала да работи како личен тренер за жени, каде сфатила дека на жените им е потребна поголема ментална и емоционална поддршка за да минат низ трансформацијата низ која сакаат.

По низа разговори со нејзиниот тренер и сопругот, добила поддршка да работи како модел. Тој и помогнал да научи како да позира, ја снимал и фотографирал, а потоа фотографиите ги споделил на Instagram.

Во 2019 година конкретно му се обратила за OnlyFans и тој се согласил на таа идеја. Биле потребни само 3 месеци за да сфати дека може да заработува за живот само од нејзините обожаватели.

Нејзината популарност се зголемила во 2020 година, среде пандемијата на коронавирус.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Стил

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Read more

Каде се денес анонимните сестри Гучи кои наследија милиони?

Read more

Tрансродова манекенка дисквалификувана од Мис САД: Не беа подготвени за жена како мене

Read more
 

Магазин

  • filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Читај повеќе

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Читај повеќе

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Читај повеќе

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Читај повеќе