Некогаш важеше за најголем заводник, денес нема да го познаете

Холивудскиот актер Били Зејн е познат по многу улоги, но најмногу препознатлив е по улогата во „Titanic“ каде глумеше расипан тајкун кој сакаше да се ожени со Роуз (улога што ја толкуваше Кејт Винслет). Потоа сними низа филмови, но ниту со еден не постигна сличен успех.

„На секој актер му е сон да биде дел од таков прекрасен филм, тоа беше благослов. Но, во исто време познато е дека во Холивуд ретко кој ризикува. Сите одат на сигурно бидејќи станува збор за големи пари. Затоа, кога одите на аудиција знаете каков тип на актер бара продуцентот. Јас од тогаш станав синоним за лошо момче, негативец. Таквата ситуација на крајот ќе ве натера да станете покреативен, да снимате независни, но и сопствени филмови“, изјави Зејн во една прилика.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Billy Zane (@billyzane)

Иако го памтиме како холивудски заводник, годините му донесоа промени во имиџот. Обожавателките лудуваа по неговиот изглед и заводнички поглед. Актерот прилично се промени оттогаш и веќе не е заводникот што беше.

Остарен е, го изгуби препознатливото лице, погледот, тешко дека би го препознаеле, а да не знаете дека е тој.

Зејн има две ќерки со 34-годишната манекенка Кендис Нил. За време на пандемијата се посвети на сликањето кое отсекогаш му било голема страст.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Billy Zane (@billyzane)

Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Филм & ТВ

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Read more

Искрен трејлер за „Cruella“

Read more

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Read more

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Read more
 

Сцена

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе