Неколку особини на совршениот маж

Емоционално зрели и одговорни мажи се однесуваат одговорно и во љубовната врска. Ако сакате да ја пронајдете вашата сродна душа, треба да ги има следниве карактеристики.

Искрено ве сака

Тој ве сака со сите ваши предности и маани. Му се допаѓа како изгледате без шминка, сака да се дружи со вас и ве обожува. Тој знае која храна ви е омилена и кои филмови сакате да ги гледате.

Уживате да бидете со него и никогаш не ви е здодевно. Без разлика на тоа колку време сте заедно, секогаш сакате уште.

Ве става на прво место

Вие сте најважната личност во неговиот живот. Заедно ги минувате викендите и правите интересни работи.

Искреност

Оној којшто е искрен е среќен и здрав, радосен и полн со оптимизам - кој не би сакал да го помине животот со таков човек?

Љубезен е

Не ве сака само кога сте добро туку и кога имате лош ден. Тој е љубезен кон вас и знае дека секој може да направи грешка.  

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

На која возраст жените имаат најсилен сексуален нагон?

Read more

Евакуирани повеќе објекти во центарот на Скопје

Read more

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Read more

Љубов и секс

Грешка што ја прават паровите кога сакаат да си го подобрат сексуалниот живот

Read more

Седум знаци дека врската ви е завршена, ама не сакате да признаете

Read more

На која возраст жените имаат најсилен сексуален нагон?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Топ 10 светски тајни кои никогаш нема да бидат откриени

Читај повеќе

Како и каде треба да го чувате биберот?

Читај повеќе

Грешка што ја прават паровите кога сакаат да си го подобрат сексуалниот живот

Читај повеќе

Како едноставно да се ослободите од мразот во замрзнувачот?

Читај повеќе

Дали свежото овошје и зеленчук секогаш се поздрави од замрзнатите?

Читај повеќе

Седум знаци дека врската ви е завршена, ама не сакате да признаете

Читај повеќе

Децата не кажуваат дека се анксиозни, но тоа го покажуваат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет рецепти за есенски крем чорби

Читај повеќе

Зошто ја користиме изреката „станал на лева нога“?

Читај повеќе