Неколку причини зошто треба редовно да јадете кељ

Нутриционистите велат дека кељот е крал на зеленчукот бидејќи е богат со хранливи материи, растителни влакна, фитонутриенти и минерали кои се поволни за здравјето, а содржи малку калории.

Една шолја кељ содржи 1 грам масти, 25 милиграми натриум, 329 милиграми калиум, 6 грама јаглехидрати, 3 грама протеини и 2,6 грама растителни влакна.

Токму оваа дневна количина ќе ви даде доза витамини, минерали и антиоксиданси што ќе ви го подобрат здравјето.

Ова се само дел од поволните дејства на кељот врз здравјето: го намалува ризикот од хронични болести, го штити видот, помага во намалување на високиот крвен притисок, ги зајакнува коските.

Кељот не мора да го јадете само сиров. Многу истражувања покажале дека и термички преработениот кељ има подеднакво поволно дејство врз организмот како и свежиот.

Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Здравје

Суперхрана која може да го намали крвниот притисок

Read more

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во лето?

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Симптоми на дијабетес кои лесно поминуваат незабележани

Read more
 

Магазин

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе

Суперхрана која може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во лето?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе