Нелоски: Сите заедно треба да му помогнеме на ФК Вардар да се издигне над ситуацијата

Во синоќешната емисија Click Plus на TВ21, гости беа скопскиот градоначалник Петре Шилегов и Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ. Една од темите беше и актуелната ситуација во која се наоѓа ФК Вардар.

Remote video URL

„Би сакал јавно да го замолам градоначалникот Петре Шилегов, советниците на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ да видат што можат да направат како Град Скопје за помош на фудбалскиот клуб Вардар”, рече Владимир Нелоски.

„11 години од мојот живот имам тренирано во ФК Вардар. Сум бил дел првата екипа, од младинските екипи, сум бил дел од екипата кога се соочувавме со најголеми проблеми и подоцна кога освоивме шампионска титула, токму затоа еден апел до сите надлежни органи да му помогнеме да се издигне над ситуацијата, бидејќи Вардар е симбол на градот Скопје и гордост на Република Македонија”, истакна Нелоски.

реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Read more

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Read more

Фудбал

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Read more

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Read more

Познат датумот кога ќе се одржи финалниот турнир во Лигата на нациите

Read more

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Read more

Спорт

  • play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Читај повеќе

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Читај повеќе

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Читај повеќе

Познат датумот кога ќе се одржи финалниот турнир во Лигата на нациите

Читај повеќе

Некогаш играше со Леброн Џејмс, а сега проси низ улиците на Далас

Читај повеќе

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Читај повеќе

Алегри може да ја предводи Рома

Читај повеќе

Најбогатиот фудбалер на светот пронајде нов клуб

Читај повеќе

Нојер: Суперкупот е посебен натпревар

Читај повеќе