Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Италијанскиот тренер Џенаро Гатузо (46) и неговиот стручен штаб ги поведо играчите на Хајдук во подготовките за новата сезона.

Фудбалерите вчера пристигнаа на стадионот Пољуд веќе во 8 часот, потоа извршија лекарски прегледи и се запознаа со новиот стручен штаб.

Гатузо потоа ги подели играчите во две групи, од кои едната беше на лекарски прегледи, а другата вршеше прелиминарни тестови на помошниот терен на стадионот Пољуд.

Веќе попладнето одработија нов тренинг на кој Гатузо очигледно не ги поштеди играчите на Хајдук.

Имено, еден навивач на Хајдук го снимал тренингот на Хајдук, а на видеото се слуша како легендарниот Италијанец им се дере на играчите.

Remote video URL

Сето тоа е потврда на неговите неодамнешни зборови кога рече дека нема да дозволи недисциплина, величење на поединечни играчи и играње за мали голови со пријателите во населените места.

Инаку, Хајдук во наредните денови ќе има два тренинзи дневно, а по првиот дел од подготовките во Пољуд, тимот на 1 јули ќе се пресели во Блед во Словенија.

реклама

Фудбал

Милан го потврди трансферот на Мората

Read more

Манчестер Сити го доби првото засилување

Read more

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Read more

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Read more
 

Спорт

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Читај повеќе

Милан го потврди трансферот на Мората

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Сити го доби првото засилување

Читај повеќе

Хамилтон за Шумахер откако се изјасни дека е геј: Испрати позитивна порака

Читај повеќе

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Читај повеќе
  • play_arrow

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Читај повеќе

Дали Ракитиќ избега од Саудиска Арабија?

Читај повеќе

Синот на Ибра го потпиша првиот професионален договор со Милан

Читај повеќе

Атаман до Бостон: Кога ќе го победите Панатинаикос, тогаш ќе бидете светски шампиони

Читај повеќе