Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Немирниот германски овчар Мејџор на брачниот пар Бајден наскоро повторно ќе ја напушти Белата куќа за да мине уште еден тренинг за кучиња, со цел подобро да се вклопи во функцијата на претседателско куче.

Мајкл Лароса, портпарол на првата дама Џил Бајден, рече дека Мејџор ќе мине низ дополнителна обука којашто ќе му помогне што поуспешно да се адаптира на животот во Белата куќа, а тренингот би требало да трае неколку недели.

Адаптирањето на животот во американската претседателска резиденција досега не беше едноставна за младиот и немирен германски овчар.

Претходно накратко беше вратен во семејниот дом во Делавер, откако гризна човек, вработен во Белата куќа.

Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Живот

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Колку милијарди долари доби Мелинда Гејтс по разводот?

Read more

Хороскопски знаци со кои е најлесно да се манипулира

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Најсмешните новинарски гафови за април

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Читај повеќе

Зошто не смеете пречесто ја јадете јагоди?

Читај повеќе

Истражување: Луѓето од овие професии најчесто имаат секс

Читај повеќе

Мачнина, главоболка, температура: Зошто различно реагираме на вакцините?

Читај повеќе

Зелениот чај е најдобар и најздрав, велат нутриционистите

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за домашни переци со сирење

Читај повеќе

Вакцината на Moderna 96 проценти ефикасна кај деца од 12 до 17 години

Читај повеќе