Фудбал

Ненадејно почина капитенот на Дери Сити

20. март 2017 - 19:01 | Макфкас

Капитенот на ирскиот фудбалски клуб Дери Сити, Рајан МекБрајд, ненадејно почина на 27-годишна возраст, објави Ирскиот фудбалски сојуз.

МекБрајд починал во својот дом, а причината за смртта не е позната.

„Ирскиот фудбал загуби голем фудбалер“, објавија од Сојузот.

Во чест на МекБрајд, квалификацискиот меч за Светското првенство меѓу Ирска и Велс во петок ќе започне со минута молчење. 

Коментирај