Ненамерно погоди од гол на гол

Ефектен гол постигнат од голман ни доаѓа од зелените терени во Романија.

Во тамошната трета лига се сретнаа вторите тимови на Волунтари и Стеауа, а гостинскиот голман е автор на ремек дело, иако крајно ненамерно.

Само што почна вториот дел, во 47. минута 19-годишниот Разван Михаи во обид да расчисти опасност пред својот шестнаесетник толку силно ја зафати топката пшто таа заврши во спротивниот гол.

(голот е на 0:20)

Remote video URL

Токму голот на Михаи се покажа како решавачки бидејќи го постигна за водатво од 1:2, а потоа неговите соиграчи постигнаа уште два за победа од 1:4.

Голманот се пофали и на Instagram:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Boom🚀

A post shared by Razvan Mihai (@razvan.mihai33) on

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе