Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Секој има различен сексуален апетит, но некои хороскопски знаци се познати по силното либидо и како ненаситни сексуални партнери.

Нив ги возбудува погледот, најмалиот допир или дури и начинот на кој кажувате одредени зборови.

СКОРПИЈА

Скорпиите имаат поголем сексуален апетит од сите други знаци. Нејзината жестока и страсна личност е видлива во сите аспекти на животот, особено во спалната соба. Сексот со неа е секогаш возбудлив, најмногу затоа што сака да пробува нови работи.

Сè што треба да направите е да се насмевнете на одреден начин, да ѝ дадете „значаен“ поглед или да ја допрете и таа веднаш ќе разбере на што алудирате и ќе ја прифати играта. Луѓето кои сакаат да се впуштат во сексуални авантури со Скорпиите подобро им е да имаат силно либидо и да бидат подготвени добро да се испотат во спалната соба.

БИК

За жена Бик, допирот е многу важен во сексот, а бидејќи сака да се држи за рака или постојано да го допира партнерот, нејзиниот сексуален нагон секогаш е силен.

Таа е многу тврдоглава и никогаш нема да признае дека е иницијатор за секс, но и двајцата сте свесни дека таа секогаш ве намамува и индиректно алудира на секс. Нејзиниот сексуален нагон е од физичка природа, затоа обрнете внимание на допирање, галење, па дури и сензуална масажа.

ОВЕН

Овенот сака добар физички предизвик и нема подобар предизвик од сексот, нели? Сексуалниот апетит на Овен предизвикува чист адреналин. Жената Овен обожава да победува, а сексот со неа е секогаш полн со страст, игри и експериментирање.

Овие жени се исклучително страсни, а тоа и во изобилство го покажуваат во спалната соба. Нивниот сексуален апетит се чини дека е поврзан со палавоста и желбата за игра.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Љубов и секс

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Како да ја зголемите издржливоста за време на секс?

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе