Чек дис аут

Необичен споменик во чест на Меланија Трамп во Словенија

6. јули 2019 - 13:37 | Б.С.Б.

Во чест на првата дама на САД, Меланија Трамп, во Словенија е откриен нејзин споменик, кој некако не личи на неа. Локалните жители се непријатно изненадени од изгледот на споменикот, пишува Daily Mail.

Станува збор за дрвена скулптура во природна големина, нарачана од американскиот уметник Бред Дауни, изработена од словенечки уметник.

Споменикот е обоен во бојата на облеката што Меланија ја носеше во текот на инаугурацијата на Доналд Трамп во  2017 година. скулптурата е откриена вчера во близина на Севница, родниот град на Меланија.

Според локалните жители, статуата е срамна и воопшто не личи на првата дама.

Слични се и реакциите на Twitter:

Коментирај