Необичен трик: Како да го направите најдоброто јајце на око?

Јајцата може да ги подготвите на безброј начини, но кога сакате да јадете нешто набрзина, тука е секогаш спасоносното решение – јајце на око спремно за само неколку минути.

Еден корисник на TikTok откри како да го направите најдоброто јајце на око. Потребно е да промените само една работа во подготовката.

Скршете го јајцето во тавче, како што секогаш правите. Потоа со мешалка мешајте ја белката без да ја допрете жолчката, сè додека не добиете цврсти рабови.

@famzone2020

WAIT 4 IT 🔥🔥🔥##egglovers ##tasty ##fast##softly ##fyp

♬ eredeti hang - 💋💫𝓥𝓲𝓻𝓪́𝓰💫💋
Тагови
реклама

Рецепти

Лесно и вкусно: Похувани палачинки со шунка и кашкавал

Read more

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Read more

Рецепт на денот: Пица ролат

Read more

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more

Магазин

Пријави недозволено паркиран автомобил и заработи пари, предлог на Градот Њујорк

Читај повеќе

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Читај повеќе
  • filter

Храна која го чува вашиот имунитет во зима

Читај повеќе

Роналдо сподели анегдота за Марадона и неговите два рачни часовника

Читај повеќе
  • play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уметниците низ светот создаваат дела инспирирани од Марадона

Читај повеќе

Лесно и вкусно: Похувани палачинки со шунка и кашкавал

Читај повеќе

Тестирање треба да се направи два, три дена по појавата на првите симптоми

Читај повеќе

Италијанец пешачел 450 километри по кавга со сопругата

Читај повеќе