Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Кајгана
/ 17.05.2022 / 13:43

На снимката од средбата со таџикистанскиот претседател Рахмон, Путин почнува да се тресе и да ги врти нозете додека разговара со него. За обично смирениот Русин, ова е невообичаено однесување.

Веќе некое време се присутни шпекулации за здравствената состојба на Владимир Путин. Многумина тврдат дека со рускиот претседател нешто не е во ред. Некои спомнуваат Паркинсонова болест, други рак и заминување на операција. 

Сега, се појави нова снимка од состанокот на Путин со претседателот на Таџикистан, Емомали Рахмон. Путин почнува да се тресе и да ги врти нозете додека разговара со него. За обично смирениот Русин, ова е невообичаено однесување.

URL

Пред три дена, Путин се појави на видео состанок со Советот за безбедност на Русија во необично издание. Главата му беше толку отечена што коментаторите на интернет велеа дека неговата глава е „фотошопирана”.

Состаноците во Кремљ во последно време се одбележани со грчевито држење за масата и столицата, за да го прикрие неконтролираното тресење, што е вообичаен симптом на Паркинсоновата болест. На парадата по повод Денот на победата на 9 мај ги прикриваше нозете. 

реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Свет

Шолц и Макрон по Г7: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина

Read more

Песков: Русија ќе ја прекине офанзивата кога Украина ќе капитулира

Read more

Шведските Курди стравуваат: Ќе ја платиме цената за влез во НАТО

Read more

Дете во Канада почина откако било оставено во вжештен автомобил

Read more
 

Вести

Шолц и Макрон по Г7: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина

Читај повеќе

Песков: Русија ќе ја прекине офанзивата кога Украина ќе капитулира

Читај повеќе

Шведските Курди стравуваат: Ќе ја платиме цената за влез во НАТО

Читај повеќе

Адеми: Жалам за инцидентот, имаше насилство врз мене

Читај повеќе
  • play_arrow

Синедејс 2022 отвора со македонската премиера на играниот филм „Мими“

Читај повеќе

Претреси во штипскиот затвор: Пронајдени мобилни телефони, оружје, пари и дрога

Читај повеќе

Дете во Канада почина откако било оставено во вжештен автомобил

Читај повеќе

Продолжен притворот за лице осомничено за трговија со две девојки

Читај повеќе

101-годишен поранешен чувар во нацистички логор осуден на пет години затвор

Читај повеќе