Неочекувана блиска средба на кајакари со грбав кит

Кајакари во Канада имаа неочекувана блиска средба со грбав кит, кога едно вакво огромно водно животно направи скок од водата и ги „извади од памет“ присутните, кои можеа да настрадаат во случката. За среќа никој не беше повреден, но кајакарите останаа со сеќавање и видеа од овој филмски настан. 

реклама

Останато

Убавините на Француска Гвајана

Read more

Убавините на Фиџи

Read more

29 мај 1953, првпат бил освоен највисокиот планински врв Монт Еверест

Read more

Убавините на Француска Полинезија

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more