Неочекувана блиска средба на кајакари со грбав кит

Кајакари во Канада имаа неочекувана блиска средба со грбав кит, кога едно вакво огромно водно животно направи скок од водата и ги „извади од памет“ присутните, кои можеа да настрадаат во случката. За среќа никој не беше повреден, но кајакарите останаа со сеќавање и видеа од овој филмски настан. 

реклама

Останато

Знамињата во светот на знаковен јазик

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Неодоливи зајчиња

Read more

Убавините на Азорските Острови

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more
play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more