Неочекувана блиска средба на кајакари со грбав кит

Кајакари во Канада имаа неочекувана блиска средба со грбав кит, кога едно вакво огромно водно животно направи скок од водата и ги „извади од памет“ присутните, кои можеа да настрадаат во случката. За среќа никој не беше повреден, но кајакарите останаа со сеќавање и видеа од овој филмски настан. 

реклама

Останато

Археолошките убавини на Мексико

Read more

Запознајте го неверојатниот див свет на островот Голем Град

Read more

Фотографии кои покажуваат дека и животните понекогаш имаат лош ден

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Нови видеа

play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more