Неочекувана блиска средба на кајакари со грбав кит

Кајакари во Канада имаа неочекувана блиска средба со грбав кит, кога едно вакво огромно водно животно направи скок од водата и ги „извади од памет“ присутните, кои можеа да настрадаат во случката. За среќа никој не беше повреден, но кајакарите останаа со сеќавање и видеа од овој филмски настан. 

реклама

Останато

29 мај 1953, првпат бил освоен највисокиот планински врв Монт Еверест

Read more

Убавините на Француска Полинезија

Read more

Знамињата на италијанските региони

Read more

Некои од најубавите фотографии од Земјата што НАСА ги има направено

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more