Неподносливата леснотија на танцот на Кристофер Вокен

Во тешки денови, кога си мислите дека ништо не ви оди од рака, ретко што може да ви помогне колку некое видео со танцувањето на Кристофер Вокен. Тој ги покажа неверојатните потези уште во спотот за „Weapon of Choice“ на Фетбој Слим, но танцуваше во уште педесетина филмови и донесе насмевка на многу лица.

Бидејќи кариерата ја започна како сериозен актер во „Annie Hall“ и „The Deer Hunter“, на многумина им беше чудно кога Кристофер Вокен заигра во филмот „Pennies from Heaven“. И оттаму започна сѐ. За наша, па и ваша среќа, некој генијалец од Huffington Post Entertainment реши да направи компилација со неговите танцови сцени и ги стави во едно видео кое можете да го погледнете тука и сега.

реклама

Забава

Само малку да те погалам

Read more

Татковците се неверојатни

Read more

Работа од дома, нова смешна компилација

Read more

Да се повозам малку, фејл компилација

Read more

Нови видеа

play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more
play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more
play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more