Непознат сторител ограбил починат пациент во ковид-центар

Непознат сторител одзел паричник од хоспитализиран 72-годишен пациент, кој починал во ковид-центарот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Случајот во полиција го пријавил вчера неговиот син, информираат од МВР.

Во ковид-центарот во рамки на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, вчера во полиција бил пријавен и друг случај, каде пациент со остар предмет се заканувал на вработена.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на двата случаи.

Првиот случај бил пријавен вчера во 9:30 часот во Полициска станица Центар.

– Г. К. (48) од Скопје пријавил дека во периодот од 21 до 29.11.2020, во ковид-центарот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде бил хоспитализиран неговиот татко Д. К. (72), кој починал во центарот, од страна на непознат сторител одземен му е паричник во кој имало  пари, лични документи и предмети, се вели во соопштението до МВР.

Вториот случај бил пријавен вчера околу 23:50 часот, исто така, во Полициска станица Центар.

– На 30.11.2020 околу 23:50 часот во Полициска станица Центар е пријавено дека во во ковид-центарот во рамки на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, околу 22:30 часот пациент со употреба на остар предмет упатил закани кон вработената А.М.(31) од Скопје, информираат од МВР.

Од МВР преземаат мерки за расчистување на случајот. 

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Хроника

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Откриени гости и странски државјанки во угостителски објект со забрана за работа во Охрид

Read more

Приведени три лица од гостиварско поради трговија со кокаин

Read more

Во Скопје санкционирани 219 возачи, 18 за возење без возачка дозвола

Read more
 

Вести

Нови 361 заразени, починати 14, оздравени 2.116 лица

Читај повеќе

Кој е Армин Лашет, човекот кој би можел да ја наследи Ангела Меркел?

Читај повеќе

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриени гости и странски државјанки во угостителски објект со забрана за работа во Охрид

Читај повеќе

Приведени три лица од гостиварско поради трговија со кокаин

Читај повеќе

Пристигнаа милион кинески вакцини во Србија, новинарите со приоритет во вакцинацијата

Читај повеќе

Дутерте: Претседателската работа не е за жени

Читај повеќе

Во Скопје санкционирани 219 возачи, 18 за возење без возачка дозвола

Читај повеќе

Почна најмасовната вакцинација против COVID-19 во светот

Читај повеќе