2.МФЛ ИСТОК 2020/21

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Во пресрет на денешното дерби од групата Исток во Втората лига, дојде до физичка пресметка на навивачките групи на Брегалница и Тиквеш.

Штипјани по тепачката: Фото: НК Фаланга Штип

Пред почетокот на натпреварот помеѓу првопласираната Брегалница и второпласираниот Тиквеш, двајцата главни кандидати за пласман во Првата лига , двете навивачки групи се сретнаа на кружниот ток пред стадионот „Градски“ во Штип и почнаа физичка пресметка која за среќа траеше кратко.

Министерството за здравство и натаму не дозволува присуство на публика, но лошо направениот протокол дозволува навивачките групи да се собираат надвор од стадионите и оттаму да ги бодрат своите миленици. Оваа појава и уште од август кога почна сезоната и досега властите никако не успеваат да воведат ред, па оттаму и целата забрана за публика на стадионите е непродуктивна.

Локалната ТВ куќа M»Net објави и снимка од тепачката:

Инаку, натпреварот заврши 1:1.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе