Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Околу 300 делфини приредија незаборавна глетка во Калифорнија. „Стампедото“ од делфини е снимени во јужниот дел на Калифорнија од група набљудувачи на китови.

Делфините пливале во група од 300 единки, движејќи се многу брзо. Причина за нивното брзо движење би можело да биде бегство од предатори, лов или средба со друга група делфини.

реклама

Чек дис аут

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Read more

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more
play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more
play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more
play_arrow

Успешно деби на роботот-чистач во Лондон

Read more
play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Read more