Неславен крај за ММА легендата Кинг Мо

Синоќешниот настан Белатор 233 требаше да биде во знакот на Мухамед Лавал, кој за последен пат во кариерата влезе во октагонот, но легендата Кинг Мо се посрамоти на збогување.

Кинг Мо (38) во последната борба од кариерата што се одржа во Оклахома, се соочи со малку познатиот Ендру Капел (34) и се чинеше дека сѐ оди во прилог за 22. победа на Лавал.

Но, некогашниот првак уште од почетокот на борбата не беше на своето вообичаено ниво.

Борбата беше завршена по една минута и 22 секунди.

Кога Кинг Мо се обиде со неговиот карактеристичен разорен удар „со десна“ да го совлада Капел, овој го „прочита“, му се измолкна на една нога и Мо падна на под  - борбата беше експресно завршена.

Лавал заминува во пензија со 21 победа и 10 порази и се смета за еден од најдобрите ММА борачи кои никогаш не се бореле во УФЦ.

Во прилог, видете го неславниот крај на Кинг Мо:

реклама

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Останати спортови

ОК Вардар: Финансискиот извештај на ОФМ е скандалозен

Read more

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Read more

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Read more

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Read more

Спорт

  • play_arrow

Хет-трик на Пашалиќ, Аталанта броеше до 6 против Бреша

Читај повеќе

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Читај повеќе

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Читај повеќе

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Читај повеќе

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Читај повеќе

На Столе не му беше денот, прими гол од 35 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер за голот во 90+6: И ние сме победувале така, таков е фудбалот

Читај повеќе
  • filter

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Читај повеќе

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Читај повеќе