Несреќен уличен крадец: Ограбил жена па налетал на ММА борач

Еден уличен крадец во Бразил немаше среќа со својот поход бидејќи на местото на грабежот се погоди ММА борач кој со два потега го среди.

Улиците на Рио отсекогаш важеле за многу небезбедни. Но, еден крадец ја имаше таа несреќа да биде начекан од никој друг туку вешт ММА борач.

Станува збор за Фелипе Коларис, кој се нашол во близина кога крадецот ограбувал жена. Прво ѝ помогнал на ограбената жена, а потоа се втурил во потера кон крадецот и брзо го совладал. Со познат зафат го држел приклештен за подот сѐ додека не стигнала полицијата.

Инцидентот се случил синоќа, а Коларис за него објави на својот Instagram профил каде опиша што се случило.

„Враќајќи се од тренинг попладнево налетавме на наводен напад на жена на плажа во Рекреју дус Бандејранчис. Ја оставив колата и се вратив кај жената да видам што се случува и навистина стануваше збор за грабеж. Со моите другари Матеус и Јуре видовме дека типот е невооружен, интервениравме и успеавме да го онеспособиме напаѓачот со џиу-џицу техника на која нѐ научи мастерот Кени Аманажас. Го фативме криминалецот, на жртвата ѝ го вративме мобилниот, па денес имаме еден крадец помалку на улиците. Беше задоволство да се соработува со полицијата и Рекреју презенчи (специјална единица за уличен криминал, заб. на прев.) кои секојдневно се борат со овие бандити. На неподготвените луѓе не им препорачувам да преземаат вакви потези, но јас денеска станав 1% подобар“, напиша тој.

На објавеното видое може да се слушне и како минувачите кои се нашле на местото на настанот на ММА борачот му довикуваат „уби го и фрли го во ендек“.

Фелипе Коларис е 28-годишен бразилски борач кој во кариерата има 10 победи и 4 порази, но во последно време е во лоша форма. Кога почна да се бори почна со 8 победи во низа, но потоа воглавно редеше порази откако влезе во УФЦ. Сепак, за вакви крадци очигледно е мајстор.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шефот на Вагнер му пиша на Шојгу: Ве предупредувам дека Украина подготвува жесток напад

Read more

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Read more

Чек дис аут

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Read more

Инфлуенсерски сон: Дизајнерски чизми со Телетабиси чинат 2.500 долари

Read more

Австралиец го собори светскиот рекорд - сурфаше повеќе од 30 часа

Read more

Дали е добро да слушате музика додека работите?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе

Како да направите домашна пица како вистински мајстор?

Читај повеќе

Инфлуенсерски сон: Дизајнерски чизми со Телетабиси чинат 2.500 долари

Читај повеќе

Лекари откриваат седум необични симптоми на рак

Читај повеќе