КОПА ИТАЛИЈА 2019/20

Несторовски: Првиот гол на Јуве беше како на PlayStation

Нашиот репрезентативен напаѓач е импресиониран од првиот гол кој Јувентус го постигна против неговиот Удинезе синоќа во италијанскиот куп.

Илија Несторовски го одигра целиот натпревар на „Алијанц“ стадионот во Торино каде неговиот тим беше торпедиран со 4:0 од „Старата дама“.

„Игравме против Јувентус, а сакавме да поминеме во наредната фаза. Но, налетавме на тим составен од шампиони кои се пресилни и заслужија да продолжат понатаму“, изјави Иле по натпреварот.

Популарниот НестоГол е импресиониран од голот кој Гонсало Игуаин го постигна за водство од 1:0 по само 16 минути игра.

„Нивниот прв гол личише како оние постигнати на PlayStation, направија само два или три допири на топката. Но, елиминацијата исто така е и наша вина, дури и повеќе отколку што беше нивна заслуга“.

Следен предизвик за Удинезе е Милан против кого играат в недела од 12.30 часот и тоа на „Меаца“.

„Ова беше куп натпревар, сега треба да се насочиме кон тој против Милан. Ќе отидеме во Милано во потрага по бодови“, е оптимист Несторовски.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Спасовски: Кривична пријава и суспензија за полицаецот од Битола кој нападна Ром

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Фудбал

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Read more

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Read more

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Read more

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Read more

Спорт

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе
  • play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Читај повеќе

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Читај повеќе
  • play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Читај повеќе

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Читај повеќе

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Читај повеќе