КОПА ИТАЛИЈА 2019/20

Несторовски: Првиот гол на Јуве беше како на PlayStation

Нашиот репрезентативен напаѓач е импресиониран од првиот гол кој Јувентус го постигна против неговиот Удинезе синоќа во италијанскиот куп.

Илија Несторовски го одигра целиот натпревар на „Алијанц“ стадионот во Торино каде неговиот тим беше торпедиран со 4:0 од „Старата дама“.

„Игравме против Јувентус, а сакавме да поминеме во наредната фаза. Но, налетавме на тим составен од шампиони кои се пресилни и заслужија да продолжат понатаму“, изјави Иле по натпреварот.

Популарниот НестоГол е импресиониран од голот кој Гонсало Игуаин го постигна за водство од 1:0 по само 16 минути игра.

„Нивниот прв гол личише како оние постигнати на PlayStation, направија само два или три допири на топката. Но, елиминацијата исто така е и наша вина, дури и повеќе отколку што беше нивна заслуга“.

Следен предизвик за Удинезе е Милан против кого играат в недела од 12.30 часот и тоа на „Меаца“.

„Ова беше куп натпревар, сега треба да се насочиме кон тој против Милан. Ќе отидеме во Милано во потрага по бодови“, е оптимист Несторовски.

реклама

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Мицкоски: Пендаровски го прекрши Уставот, да каже врз oснова на кои аргументи му го додели мандатот на Заев

Read more

Фудбал

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Read more

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Спорт

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе