Netflix го претстави првиот тизер за новата сезона на „Stranger Things“

Во период кога во киносалите почнуваат да се појавуваат кандидатите за Оскари, Netflix реши да одвлече дел од вниманието со тоа што го промовираше првиот тизер за новата сезона на хит-серијата „Stranger Things“.

Во целиот тизер нема ниту една снимка од новата сезона, туку во него се претставени насловите на осумте нови епизоди. Во случај да сакате да заштедите време, насловите на епизодите се : “Suzie, Do You Copy?”, “The Mall Rats”, “The Case of the Missing Life Guard”, “The Sauna Test”, “The Source”, “The Birthday”, “The Bite” и “The Battle of Starcourt”.

реклама

Филм & ТВ

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Read more

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more