Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Преку социјалните мрежи беше најавено дека втората сезона на популарната Netflix серија ќе почне да се снима уште пролетва.

Тема на втората сезона ќе биде „потрагата по соодветна сопруга за најстариот син во семејството Бриџертон, Ентони“.

Втората сезона ќе ја следи втората книга во книжевниот серијал „Бриџертон“ на Џулија Квин, насловена „Виконтот кој ме сакаше“ (The Viscount Who Loved Me).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by shondaland tv (@shondaland)

Во тек е кастингот за неколку нови улоги, пред сè главната женска улога, партнерката на Ентони Бриџертон, која во книгите се вика Кејт Шефилд.

Првата сезона, заснована врз првата книга на Џулија Квин, со наслов „Јас и војводата“ (The Duke and I) се фокусираше на комплицираната романса меѓу најстарата ќерка на семејството Бриџертон, Дафне и војводата од Хејстингс, Сајмон Басет.

Серијалот „Бриџертон“ се состои од осум романи, во кои секој дел е за љубовниот живот на еден од браќата и сестрите од семејството Бриџертон.

Remote video URL
Тагови
реклама

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more
dhoaxphe3ys1neqzguwp.gif

Научно објаснување: Зошто не може да фатите банкнота во пад?

Read more
YouTube ја ограничува заработката на каналите

YouTube ја ограничува заработката на каналите

Read more
Hyundai објави прва фотка од новиот Santa Fe

Hyundai објави прва фотка од новиот Santa Fe

Read more

Филм & ТВ

Објавен тизерот за серијата „The Irregulars“

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Топ 10 ликови кои, изненадувачки, преживеаја

Read more

Мајк Тајсон повика на бојкот на новиот биографски документарец за него

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен тизерот за серијата „The Irregulars“

Читај повеќе
  • play_arrow

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 ликови кои, изненадувачки, преживеаја

Читај повеќе

Мајк Тајсон повика на бојкот на новиот биографски документарец за него

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 хорор филмови базирани на вистинска приказна

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе тизер за „Army of the Dead“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за документарецот за Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow

„Бизарно и одвратно“: Твитерџиите „ископаа“ старо интервју со Џенифер Анистон кај Летерман

Читај повеќе
  • play_arrow

„Caught by a Wave“ - нов романтичен филм на Netflix

Читај повеќе