Netflix хитот „Red Notice“ ќе добие дури две продолженија

Доаѓаат две продолженија на вториот најгледан филм на Netflix, а се враќаат и главните ѕвезди.

Netflix  соопшти дека две последователни продолженија на „Red Notice“ се во рана фаза на планирање, а се очекува враќање на главните ѕвезди Рајан Рејнолдс, Гал Гадот и Двејн Џонсон, пишува Deadline. Тие објавија дека Netflix се надева дека снимањето ќе започне на почетокот на 2023 година, во зависност од распоредот на главните актери.

Идните продолженија, исто така, ќе додадат нови ликови во акционата авантуристичка франшиза, а се очекува да се врати сценаристот и режисер Росон Маршал Турбер за новите продолженија.

Филмот дебитираше на Netflix на почетокот на ноември и брзо стана вториот најгледан филм на стриминг платформата на сите времиња, откако беше прегледан 277,9 милиони часа ширум светот. Тој беше веднаш зад „Bird Box“ со Сандра Булок, која имаше 282 милиони часови гледаност во тоа време.

На крајот на ноември, Џонсон рече дека акциониот филм е „најдобриот филм на Netflix досега“ во објава на Instagram во која наздрави за филмот со чаша текила.

Заплетот го следи агентот на Интерпол (Џонсон), кој во партнерство со крадец на уметнички дела (Рејнолдс), фаќа уште еден од најбараните криминалци во светот – ликот на Гадот.

Remote video URL

„Гал, Рајан и Д.Џ. имаат толку неверојатна хемија и изгледаат одлично заедно“, рече продуцентот на филмот, Хирам Гарсија, во интервју за Collider во август.

Филмот беше и најскапиот филмски проект на Netflix досега, со буџет од 200 милиони долари.

Тагови
реклама

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Read more

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Филм & ТВ

Затворот во Зеница во новата сезона на „Inside the World’s Toughest Prisons“ на Netflix

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Холивуд мета на Малала: Недоволно се застапени муслиманите

Read more

Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Read more
 

Сцена

Затворот во Зеница во новата сезона на „Inside the World’s Toughest Prisons“ на Netflix

Читај повеќе

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Читај повеќе
  • play_arrow

Холивуд мета на Малала: Недоволно се застапени муслиманите

Читај повеќе
  • play_arrow

Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Читај повеќе

Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Читај повеќе

Шварценегер го посети Аушвиц: Не смееме да заборавиме што се случи овде

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина американскиот рапер Кулио, познат по хитот „Gangsta's Paradise“

Читај повеќе

Џејмс Ерл Џоунс се повлекува, Дарт Вејдер заминa во пензија

Читај повеќе
  • play_arrow

„Deadpool 3“: Хју Џекмен се враќа како Вулверин

Читај повеќе