Netflix направи документарец за „финиот убиец“ кој ја потресе Америка

Netflix го објави трејлерот за новиот документарец „American Murder: The Family Next Door“ во режија на Џени Попливел.

Филмот го составува мозаикот за исчезнувањето на Шанан Вотс и нејзините две малолетни ќерки од Фредерик, Клорадо во 2018 година.

Документарците за злосторства неретко се контроверзни, а во поново време знаат да навлезат предлабоко во интимата. Денес, кога скоро сите објавуваме многу приватни нешта на социјалните мрежи, филмските екипи имаат многу поголем увид и материјали за користење во ваквите документарци.

Во „American Murder“ се користени објави на социјалните мрежи, записници и снимки од полицијата, како и домашни видеа, за да се состави приказната за „финиот убиец“ -  Крис Ватс. Јавноста го следеше развивањето на неговата мрачна тајна, од загрижен сопруг до ладнокрвен убиец на неговата бремена сопруга и двете деца.

„American Murder: The Family Next Door“ ќе има премиера на Netflix на 30 септември.

Remote video URL

 

Тагови
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Низ фотографии: Погледнете како изгледа Нагорно-Карабах додека трае конфликтот

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Филм & ТВ

Сè што е погрешно со „Jennifer's Body“

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Read more

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Read more

Сцена

  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Jennifer's Body“

Читај повеќе

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Читај повеќе
  • play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Читај повеќе

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Читај повеќе
  • filter

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Парсонс уште во март фатил COVID-19

Читај повеќе