Netflix објави официјален трејлер за акционата фантазија Troll

Новиот филм со тематика од нордиската митологија е норвешка изработка и на норвешки јазик.

Длабоко во планините Довре во Норвешка експлозија ќе разбуди нешто огромно по илјада години заробеништво. Уништувајќи сѐ што ќе му се најде на патот, суштеството брзо се наближува до норвешката престолнина Осло. Жителите на градот се борат да спречат да им дојде дома она за што одамна верувале дека постои само во нивната митологија, а градските власти ангажираат еден бестрашен палеонтолог кој треба да го спречи суштеството познато како трол.

Оваа акциона фантазија е дело на режисерот познат по „Tomb Raider“ и „The Wave“ - Роар Утхауг, кој е и коавтор на сценариото заедно со Еспен Аукан. Во главните улоги се Ине Марие Вилман (од „War Sailor“), Ким Фалк и Мадс Сјегор Петерсен.

Филмот ќе биде премиерно прикажан на Netflix платформата на 1 декември.

Remote video URL
Тагови
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Netflix „експлодира“

Read more

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Read more

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Netflix „експлодира“

Читај повеќе

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе