Netflix работи на корејска верзија на серијата „La Casa de Papel“

Netflix работи на корејска верзија на сопствената франшиза „Money Heist“(La Casa de Papel). Продукцијата ќе биде соработка помеѓу BH Entertainment и Contents Zuim.

Корејската адаптација на „Моney Heist“ ќе ја режира Ким Хонг-Сун. Првата сезона ќе има 12 епизоди, а не се познати уште детали за почетокот на снимањето и емитувањето.

„Корејските креатори со години наназад го развиваат сопствениот јазик и аудиовизуелната култура“, вели Алекс Пина, креатор и продуцент на „La Casa de Papel“. Тој вели дека овој проект е одличен и е воодушевен од тоа што оваа серија ја обожаваат гледачите ширум светот.

Инаку, во тек е снимањето на петтата и последна сезона. Според информациите од Netflix, четвртата сезона ја следеле над 65 милиони гледачи во првите четири недели од емитувањето.

Remote video URL
Тагови
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе