Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Во Индија е снимена несекојдневна средба меѓу тигар и мечка која завршила во 30-минутна борба, пренесе The Sun.

Фотографот Арпит Парек успеал да ја сними и фотографира оваа ретка средба меѓу бенгалски тигар и тромава мечка (позната како мечка со долги усни), која живее во Индија, Бангладеш, Непал и други земји.

„Ова е нешто што го гледате еднаш во животот и покажува колку е суров животот во дивината“, вели Арпит.

реклама

Чек дис аут

Трик што ќе ве одушеви

Read more

Жената која ја налути јавноста: Уби жирафа и позираше со неа откако ѝ го извади срцето

Read more

Топ 10 места за посета во 2021, ако дозволи ковид

Read more

Хаос на автопат во Калифорнија, се судрија авион и автомобил

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сè што е погрешно со „Tenet“

Read more
play_arrow

Гледајте го „The Trial of the Chicago 7“ бесплатно на YouTube

Read more
play_arrow

Како да го наместите вашиот Facebook Feed да се појавува хронолошки?

Read more
play_arrow

Прв трејлер за долго очекуваниот „Mortal Kombat“

Read more
play_arrow

Седум играчи кои направија разлика веднаш по трансферот

Read more
play_arrow

Како да снимате телефонски разговор на iPhone?

Read more
play_arrow

Вежбате исто, а престанавте да слабеете? Ова е решението

Read more
play_arrow

Моментот кога полугол маж падна во лед во Амстердам стана хит

Read more
play_arrow

Зошто лажеме, научно објаснето

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри епизоди од „Black Mirror“

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Lamborghini Aventador SVJ или Huracan Performante?

Read more
play_arrow

Метеор експлодира и го осветли небото над Мелбурн

Read more