Неверојатна понуда во продавниците на Xiaomi

Празничната еуфорија веќе тропна на вратата, а овој ноември ќе имате можност порано да обезбедите неверојатни подароци за вашите најблиски бидејќи продавницата Xiaomi во Скопје слави роденден! За таа прилика е подготвена неверојатна понуда на која тешко дека ќе можете да ѝ одолеете.

Во периодот од 23 до 27 ноември во продавницата на Xiaomi во Скопје, која се наоѓа на локацијата ГТЦ Приземје, ќе имате можност да ги купите следните мобилни телефони и да ги добиете некои од најпопуларните уреди од екосистемот на Xiaomi . Оваа промоција можете да ја искористите и во Ми зона во Веро Џамбо.

Доколку се одлучите за моделот Xiaomi 12 Pro, верзија 12/256 GB, кој ќе чини 68.980 денари во текот на роденденската недела, ќе го добиете Xiaomi Smart Air Purifier 4 EU. Овој паметен телефон од водечките серии на Xiaomi се одликува со извонреден дизајн, стапка на освежување од 120 Hz и сензор Sony IMX707 од 1/28'' и тројна главна камера од 50 MP што ќе ве воодушеви. Дополнително, нема да морате да се грижите за батеријата бидејќи има поддршка за HyperCharge од 120 W, што значи дека батеријата од 4600 mAh ќе се наполни за само 18 минути користејќи Boost режим. На неа можете да ја инсталирате и апликацијата Mi home, која ќе ви помогне далечинско да контролирате други паметни уреди, пред се горенаведениот прочистувач, кој секогаш ќе го одржува воздухот во вашиот дом чист благодарение на системот за тројна филтрација. Имено, Xiaomi Smart Air Purifier 4 EU овозможува 99,97% филтрирање на честички од 0,3 mm, односно ги елиминира честичките од загадувањето, алергени, влакна од домашни миленици, прашина, полен, чад и испарувања создадени при готвењето од воздухот. Има и CADR (стапка на испорака на чист воздух) до 360 m2/h, што резултира со 6000l чист воздух во минута.

Промотивната понуда важи и за моделот Xiaomi 12X, верзија 8/128 GB, со чие купување ќе го добиете и гореспоменатиот прочистувач. Овој мобилен телефон чија цена во овој период ќе изнесува 29.999 денари, има главна камера од 50 MP, турбо полнење од 67 W, а како и Xiaomi 12 Pro има и Snapdragon 8 Gen 1 процесор.

Исто така, периодов ги очекува изненадување сите корисници кои ќе се одлучат да купат еден од најпопуларните смартфони – Redmi 10 C, верзија 4/64 GB. Имено, тие ќе можат да го купат по цена од 9.999 денари, а со него ќе добијат и Redmi Watch 2 Lite - во сина или слонова коска. Оваа понуда е идеална за љубителите на фитнес, бидејќи со овој паметен часовник ќе имаат можност да се погрижат за својот тренинг бидејќи има преку 100 спортски режими, како и сите обврски кои ги имаат во текот на денот.

Xiaomi е бренд кој се труди на своите корисници секогаш да им ги нуди најиновативните производи, за технологијата да биде достапна за секого, а не пропуштајте специјални понуди по повод роденденот на продавницата Xiaomi во периодот од 23 до 27 ноември и израдувајте ги вашите најблиски, но и себеси.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Промо

Првиот „фиат 500“ во наградната игра „Отвори и освој“ на „Паскалин“ заминува кај семејството Зејадини

Read more

Шпаркасе Банка, најдобар избор на банка за твојата плата

Read more

Осигурување на домот за прв пат и во А1 Македонија

Read more

Јунајтед Груп станува членка на Алијансата за одговорно работење

Read more
 

Ново

  • play_arrow

Вистината боли: Како изгледа реална новогодишна реклама?

Читај повеќе

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Читај повеќе

Како сексот да трае подолго?

Читај повеќе

Попладневната дремка прави чуда, но само ако дремете правилно

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Читај повеќе

Кои телефони на Nokia ќе добијат Android 13?

Читај повеќе

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Читај повеќе

МВР: Немало закани, ниту напад кон полициски службеници во Арачиново

Читај повеќе

Пеле останува во болница поради респираторна инфекција

Читај повеќе