Неверојатна снимка: Автомобил погоден од два грома

Видеото ни доаѓа од Русија каде Toyota SUV во движење беше на двапати погодена од гром.

Во сибирскиот град Новосибирск возејќи по автопат Ана Наказних доживеа неверојатна случка. Нејзината Toyota SUV беше во два наврата еден по друг погодена од гром, а настанот снимен од камерата на автомобил кој возеше зад неа.

За среќа нема повредени патници бидејќи новите автомобили имаат вграден систем за одбрана од електрични празнења. Единствена штета што ја направиле громовите е што го испразниле акумулаторот.

реклама

Забава

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more

Само малку да те погалам

Read more

Татковците се неверојатни

Read more

Работа од дома, нова смешна компилација

Read more

Нови видеа

play_arrow

Поинаква суперхеројска приказна: „Project Power“ со Џејми Фокс и Џозеф Гордон-Левит

Read more
play_arrow

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Read more
play_arrow

Топлотен бран на Арктикот – нема позагрижувачки доказ за климатските промени

Read more
play_arrow

RUPTLY за денешните избори

Read more
play_arrow

Како панда слави роденден?

Read more
play_arrow

Морска пена го преплави Кејптаун

Read more
play_arrow

Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пица мафини

Read more
play_arrow

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Read more
play_arrow

Девет рецепти за здрав и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more