Неверојатна снимка: Автомобил погоден од два грома

Видеото ни доаѓа од Русија каде Toyota SUV во движење беше на двапати погодена од гром.

Во сибирскиот град Новосибирск возејќи по автопат Ана Наказних доживеа неверојатна случка. Нејзината Toyota SUV беше во два наврата еден по друг погодена од гром, а настанот снимен од камерата на автомобил кој возеше зад неа.

За среќа нема повредени патници бидејќи новите автомобили имаат вграден систем за одбрана од електрични празнења. Единствена штета што ја направиле громовите е што го испразниле акумулаторот.

реклама

Забава

Најсмешната фејл компилација од неделата

Read more

Неодоливо бањање

Read more

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Read more

Не ми го задевај кучето...

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more
play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more
play_arrow

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more
play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Read more
play_arrow

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Read more