Неверојатна статистика: Левандовски постигнува гол на секои 37 минути во новата сезона

Напаѓачот на Баернж, Роберт Левандовски, постигнува гол на секои 37 минути оваа сезона во Бундеслигата, според порталот Goal.

На натпреварот од 5. коло против Ајнтрахт (5:0), 32-годишниот Полјак постигна хет-трик.

Вкупно во сезоната 2020/21, Левандовски одигра 5 натпревари на кои постигна 10 голови и 3 асистенции.

Remote video URL
Remote video URL
реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе