Неверојатна трансформација: Американката која изгуби 60 килограми за 1 година

Приказната на Кија Твајселмен од Калифорнија е вистинска инспирација за другите луѓе. Таа со години се борела со вишокот килограми и била на диета, но не постигнувала резултати. 

Сепак, не се откажала и била упорна па така успеала да изгуби 60 килограми за 1 година.

Сега таа им помага и на другите луѓе кои се борат со прекумерна тежина. Во моментот кога одлучила да го промени нејзиниот живот имала само 25 години.

Кија вели дека овие 5 навики ѝ го промениле животот:

„Разбудете се еден час порано и посветете време на себе си. Вежбајте најмалку 30 минути. Заборавете на храната која е штетна за вашето тело. Пијте вода. Секој ден запишете 10 работи за кои сте благодарни“.

Таа вели дека доколку останете фокусирани - ќе постигнете резултати.

„Посакував да се откажам, но постојано си велев дека мојата цел е да ослабам и дека ќе го сторам тоа“.

Многу важно е да останете позитивни и да не ја изгубите мотивацијата, додава таа.

реклама

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Read more

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Read more

Живот

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Read more

Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Read more

Уникатната убавина на Шар Планина конечно ќе биде крунисана во Национален парк

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more
 

Магазин

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Читај повеќе

Колку јајца треба да јадете дневно?

Читај повеќе

Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Читај повеќе

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Читај повеќе

Уникатната убавина на Шар Планина конечно ќе биде крунисана во Национален парк

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе