Неверојатна трансформација на Ен Хатавеј во римејкот на „The Witches“

Актерката Ен Хатавеј помина низ неверојатна трансформација за потребите на филмот „The Witches“ во кој глуми вештерка.

Хатавеј сподели тизер на Instagram од снимањето на римејкот, во кој покажа дека освен што може да игра убавица, може да се трансформира и во навистина страшна вештерка.

Филмот „The Witches“ се очекува да има премиера на 22 октомври на HBO Max.

Во тизерот, Хатавеј заедно со колешките од филмот Октавија Спенсер, Стенли Тучи и Џазир Бруно, објаснуваат како „навистина“ изгледаат вештерките: немаат дланки, туку клешти, па затоа носат високи ракавици; имаат исклучително широки ноздри; сите носат перики бидејќи немаат коса; имаат многу широки усти што им се отвораат до уши и немаат ножни прсти.

Хатавеј го  игра ликот на Врховната вештерка, според класикот на Роалд Дал од 1983 година.

Овој филм е римејк на истоимената црна комедија од 1990 година во режија на Николас Рег, во кој играа Анжелика Хјустон, Роуан Аткинсон, Маи Цетерлинг, Бил Патерсон и многу други.

Целиот трејлер за филмот погледнете го во продолжение:

Remote video URL
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Филм & ТВ

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Read more

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Read more

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Read more

Сцена

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Читај повеќе
  • play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина негативецот познат по улогите во „Mad Max“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Sister of the Groom“ - новата романтична комедија на Paramount

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за новата сезона на „Преспав“

Читај повеќе