Неверојатна трансформација на Горецка по изолацијата

Баерн изминативе денови има многу причини за славење, особено по завчерашната победа над Борусија, а администраторите на социјалните мрежи за клубот секогаш се расположени за анимирање на верните фанови со нови и интересни информации.

На официјалниот Twitter профил на клубот беа објавени две фотографии со германскиот играч за врска Леон Горецка.

На првата Горецка е прилично слаб, а на втората се гледа дека го искористил времето поминато во изолација да вежба и значително да ги развие мускулите на телото.

„Оваа трансформација на Леон Горецка“, стои во објавата под хаштаг #HULKretzka, алудирајќи на познатиот стрип јунак Хулк.

„Го искористив времето во изолација да поработам на зголемување на кондицијата и силата. Покрај видеотренинзите со екипата вежбав и самоиницијативно“, изјави неодамна 25-годишниот Горецка за германските медиуми.

Горецка дојде во Баерн пред две години како слободен играч од Шалке. Сезонава за Баварците одигра 26 натпревари во сите натпреварувања. Постигна 5 голови и запиша 7 асистенции.

реклама

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Read more

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Spotify отсега достапен и во Република Северна Македонија

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Фудбал

Хет-трик на Пашалиќ, Аталанта броеше до 6 против Бреша

Read more

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Read more

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Read more

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Read more

Спорт

Биното пред отказ во Ферари

Читај повеќе
  • play_arrow

Хет-трик на Пашалиќ, Аталанта броеше до 6 против Бреша

Читај повеќе

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Читај повеќе

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Читај повеќе

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Читај повеќе

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Читај повеќе

На Столе не му беше денот, прими гол од 35 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер за голот во 90+6: И ние сме победувале така, таков е фудбалот

Читај повеќе
  • filter

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Читај повеќе