Неверојатни футуристички градови што се градат во моментов

Додека повеќето градови се градат органски, одвреме-навреме, владите чувствуваат потреба да се вмешаат и да се вклучат во централното планирање. Ова може да биде добро или лошо во зависност од тоа како гледате на него, но непобитната реалност е дека ова планирање доведе до изградба на прилично неверојатни простори за живеење.

И без разлика дали се генијални иновации за борба против променливите услови на животната средина или мегаградови од повеќе милијарди долари, направени со цел да се смести растечката популација, има некои градови во изградба кои се навистина неверојатни, па затоа денес, земете ги вашите работни чизми и подгответе се да бидете изненадени додека ги одбројуваме Топ 15 футуристички градови кои во моментов се градат!

реклама

Архитектура

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Read more

Другари направија луксузен станбен комплекс од напуштено училиште

Read more

Необична луксузна вила во Шпанија

Read more

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Read more
play_arrow

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Read more
play_arrow

Кои фудбалски клубови се основани од цркви или религиозни групи?

Read more
play_arrow

Архивски видео снимки од Скопје во 40-тите

Read more
play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more
play_arrow
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more
play_arrow

Само британски фејлови

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои ги бираат парите пред сè друго

Read more
play_arrow

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри филмови со Робин Вилијамс

Read more
play_arrow

Комшијата што буши, некст левел

Read more
play_arrow

Што се случува во Јувентус?

Read more