Неверојатниот подем на Баер Леверкузен

Кога Чаби Алонсо му се приклучи на Баер Леверкузен пред нешто повеќе од една година, клубот на компанијата Bayer AG чемрееше во зоната за испаѓање и изгледаше дека е во сериозен ризик да испадне од Бундеслигата.

Сега тие водат на табелата во Бундеслигата, пред Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, немаат пораз и го имаат најдобриот скор досега оваа сезона од кој било тим во големите пет европски лиги.

Така, во ова видео, HITC Sevens подетално го разгледува Баер Леверкузен, нивната необична сопственичка структура и нивниот извонреден неодамнешен подем што го доведе клубот до оваа точка.

реклама

Фудбал

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Read more

Не е лесно да си фудбалер во Шкотска

Read more

Заврши реновирањето на тревникот на Арената, Работнички прв ќе го сефтоса

Read more

Квинси Промес уапсен во Дубаи

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Read more
play_arrow

Јавно распоредување - неофицијалната комунистичка химна на Источна Германија

Read more
play_arrow

Машки свет: Како да ги стопите масните гради?

Read more
play_arrow

Фејл ферка: Америка - Британија

Read more
play_arrow

Зошто англиските клубови не доминираат во Европа?

Read more
play_arrow

Кога глумците не глумеа

Read more
play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Read more
play_arrow

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Идиоти на тркала - компилација

Read more
play_arrow

10 настани во кои не би поверувале доколку не беа снимени

Read more
play_arrow
10 трикови со кои ќе учите побрзо и подобро

10 трикови со кои ќе учите побрзо и полесно

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои играле во погрешни епохи

Read more