Неверојатниот подем на фудбалската репрезентација на Јапонија

Јапонија се немаше квалификувано за Светското првенство пред 1998 година и немаше ни професионална фудбалска лига до 1993 година, но сепак победи двајца поранешни светски шампиони на Светското првенство во 2022 година, штотуку ја совладаа Германија со 4-1 и сега се највисоко рангирана репрезентација во Азија.

Тоа е извонреден пораст, поттикнат од 100-годишната визија на Јапонија, да има 100 професионални клубови и да го освои Светското првенство до 2092 година.

Во овој документарен филм, HITC Sevens го разгледува незапирливиот подем на јапонскиот фудбал во изминатите 30 години, растот на J.League и како Јапонија има за цел да стане фудбалска велесила пред да заврши векот.

реклама

Фудбал

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Read more

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Read more

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Read more

Што се случува во Евертон?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што се случува во Евертон?

Read more
play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Read more
play_arrow

Најдобрите десни крила во фудбалот во 21 век

Read more
play_arrow
15 идеи како сами да направите новогодишни украси

15 идеи како сами да направите новогодишни украси

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Read more
play_arrow

Што кога би имале бескрајно многу пари засекогаш?

Read more
play_arrow

Древни напредни цивилизации за кои веројатно ретко кој слушнал

Read more
play_arrow

Неверојатниот подем на Баер Леверкузен

Read more
play_arrow

Анимација: Човечкото тело при имплозија

Read more
play_arrow

Што се случи со стадионите од Мундијалот во Катар?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Oppenheimer

Read more
play_arrow

Снимен моментот на експлозивна ерупција на вулкан во Јапонија

Read more