Филм & ТВ

Незгодни моменти од синоќешните Оскари што можеби ги пропуштивте

25. февруари 2019 - 18:46 | А.С.

На синоќешното доделување на филмските награди Оскар немаше големи возбудувања, покрај контроверзите за победниците во категориите Најдобар филм и Најдобар актер.

Вечерта ја исполнија млаки шеги, невозбудлива мода и по некој говор што ќе остане запаметен, што по добро, што по лошо. Покрај емотивната изведба на оскаровската песна „Shallow“ на Лејди Гага и Бредли Купер, други возбудливи моменти речиси и немаше, но имаше некои прилично незгодни моменти, речиси незамисливи за една свеченост со повеќедецениски стаж.

Немаше водител

Глен Клоуз не освои Оскар, ама ги освои сите со нејзините реакции

Бредли Купер, како неговиот лик во „A Star Is Born“, не дослушуваше

Чудното поздравување на Рајан Сикрест и Рами Малек

Ешли Греам „одлепи“ покрај Џејсон Момоа

Ирина Шајк седеше меѓу дечкото Бредли Купер и неговата колешка Лејди Гага

Пеперутка-машната на Реми Малек не стоеше „мирна“

Некои имаа проблеми со говорот

А некои со фустанот

Фарел се појави по кратки панталони на оскаровската сцена

Френсис Мекдорманд буквално остана без зборови

И Оскарот го добива...

Коментирај