НБА 2019/20

Ни 60 поени на Лилард не беа доволни за победа

Во кошаркарската НБА лига се случи еден куриозитет, двајца играчи во иста вечер постигнаа повеќе од 50 поени, но ниту еден од нив не се радуваше на победа.

Цели 14 години се немаше случено двајца кошаркари во ист ден да дадат повеќе од 50 поени, но за несреќа на разиграните бекови, тимовите им загубија.

Демијан Лилард од Портланд уфрли 60 поени, што е негов личен рекорд, но и тоа не беше доволно за триумф над Бруклин Нетс.

Д`Анџело Расел од Голден Стејт постигна 52 поени, но „воините“ беа поразени од Минесота во меч на мој имаше и продолжение од пет минути.

Резултати:

Индијана – Детроит 112:106

Орландо – Мемфис 118:86

Вашингтон – Кливленд 100:113

Атланта – Сакраменто 109:121

Минесота – Голден стејт 125:119

Њу Орлеанс – Торонто 103:122

Далас – Њујорк 102:106

Денвер – Филаделфија 100:97

Јута – Милвоки 103:100

Портланд – Бруклин 115:119

Лос Анџелес лејкерс – Мајами 95:80.

реклама

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Кошарка

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Read more

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Read more

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Read more

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Read more

Спорт

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се искачи на второто место во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Читај повеќе
  • play_arrow

Една победа го дели Реал од трофејот во Ла Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Гасперини за пеналите на Јуве: Ова го има само во Италија

Читај повеќе

Вардар 1961 се засили со полскиот пивот Патрик Валчак

Читај повеќе

Бартомеу: Преговорите за трансферот на Лаутаро се во мирување

Читај повеќе

Леклер се извини за судирот со Фетел

Читај повеќе
  • play_arrow

Кулибали: Милан едвај шутна на гол, а даде два гола

Читај повеќе