Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Ник Џонас и Пријанка Чопра преку нивните индивидуални профили на Instagram соопштија дека го добиле своето прво дете со помош на сурогат мајка.

„Пресреќни сме што можеме да потврдиме дека бебето го добивме преку сурогат мајка“, се вели во соопштението.

„Со почит бараме приватност во ова посебно време бидејќи сме фокусирани на нашето семејство. Ви благодариме многу“, рекоа тие.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Priyanka (@priyankachopra)

Никој не го откри полот на новороденчето, но Page Six пишува дека се работи за девојче.

Возбудливата објава на парот дојде само седум дена откако Чопра ја навести нивната желба да имаат деца, во интервју за Vanity Fair.

И покрај бурните животи, тие рекоа дека се подготвени да го намалат темпото на професионален план во случај да имаат дете.

Актерката и музичарот се венчаа на две гламурозни церемонии пред 225 гости - едната хинду, а другиот христијанска - за да им оддадат почит на двете култури од кои потекнуваат.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Филм & ТВ

Почна 75. Кански филмски фестивал

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Читај повеќе
  • play_arrow

По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Doctor Strange 2“ втор викенд на врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Украина победи на Евровизија: Нашата песна не победи само поради политиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Hustle на Леброн со Адам Сендлер

Читај повеќе