Никогаш не се радувај предвреме

Американската ТВ презентерка Ана Хофман научи животна лекција на потешкиот пат, откако нејзината предвремена радост сега е потсмев на интернет.

Хофман е репортерка на WMBBTV News 13 која известуваше од еден настан на маалско кошаркарско игралиште во Панама Сити на Флорида.

Таа снимала заедно со локалниот жител Шон ДеПалма, кога на крајот на снимањето решила да шутне удар за тројка.

Топката отиде во обрачот, но пред да падне низ мрежата Ана веќе почна да слави. На изненадување на сите, топката сепак излезе од обрачот откако беше малку, но доволно, поттурната од друга топка, а тоа репортерката го виде дури на снимката.

„Ова мартовско лудило е за вас.... никогаш не се радувајте предвреме“, самата Ана напиша на Twitter објавувајќи ја и снимката.

URL

Видеото само на Twitter има над 4,5 милиони прегледи.

Ваков случен шут се има многупати случено и на професионалните терени, а со крај како тој на Ана, односно предвремена радост, дури и во НБА:

URL
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Чек дис аут

Каде во светот жените имаат најбујни гради?

Read more

Која Џорџа Мелони си денес?

Read more

Иранска реклама од 70-тите

Read more

Неколку совети за безбедност ако одите во Барселона

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе