Никој не го сака: Еден од најдобрите возачи во светот нема да се натпреварува во Ф1

Ф1
Б.С.Б.
/ 03.11.2022 / 16:42

Даниел Рикардо објави дека нема да се натпреварува во Формула 1 идната година.

Рикардо на крајот од годината ќе го напушти Мекларен пред истекот на договорот со оглед на тоа што ниту тој, ниту британската екипа се задоволно од неговите изведби во Формула 1 годинава.

Никој не сака да го земе во нов тим, па тој ќе ја пропушти следната сезона.

„Нема да возам во Формула 1 следната сезона. И понатаму сакам да бидам дел од Ф1, но во овој момент потребен ми е одмор. Што се однесува до договорите, сакам да се вратам во 2024 година, кога ќе видам како ќе се одвиваат работите во тимовите“, порача Рикардо.

Во кариерата има 230 настапи и 8 победи, а последен пат славеше на Големата награда на Италија во 2021 година.

реклама

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Се продава единственото Ferrari Enzo во фабричка мат црна боја

Read more

Злогласена руска единица пристигнува на украинскиот фронт

Read more

Брзо и вкусно: Колач со ореви и кафе

Read more

Ф1

Потврдено: Логан Сарџент е нов возач на Вилијамс за 2023 година

Read more

Фетел: Ќе ми недостасува Ф1, ми беше задоволство

Read more

Верстапен по победата: Ќе биде тешко да се повтори нешто вакво

Read more

Верстапен стартува прв во последната трка од сезоната 2022 во Ф1

Read more
 

Спорт

Дани Алвеш: Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола

Читај повеќе
  • play_arrow

Иран во првата победа на Мундијалот го сруши Велс

Читај повеќе
  • play_arrow

Прес на Роналдо од 132 секунди, ја здувна по прашањето за Јунајтед

Читај повеќе

Две години од смртта на Марадона: Да се потсетиме на неговите најубави голови

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најголеми шокови на Светското првенство на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Србите немаа ниту еден шут во рамките на голот на Бразил

Читај повеќе
  • play_arrow

Сензационалниот гол на Ришарлисон не беше случајност

Читај повеќе

Азар: Германци, тука сме да играме фудбал, а не да испраќаме политички пораки

Читај повеќе

Apple сака да го купи Јунајтед, клубот би станал побогат од Сити, ПСЖ и Њукасл

Читај повеќе