ТРОГАТЕЛНИ СЦЕНИ ОД АЛИЈАНЦ

Никој не плачел по Јуве како Дибала

Аргентинскиот напаѓач Пауло Дибала (28) синоќа тешко се прости од Јувентус кога го отстапи своето место на теренот во 78. минута од натпреварот од Серија А против Лацио (2:2).

Дибала претходно одби да го продолжи договорот со Јувентус бидејќи не му се допаднале предложените услови, па летово ќе ја смени средината како слободен играч.

По последниот свиреж на судијата, Аргентинецот се гушеше во солзи, соиграчите се обидуваа да го смират и навистина не се памти некој толку емотивно да го доживеал напуштањето на клубот.

URL

Ова е особено импресивно откако се знае дека тој не стартуваше во Јувентус, туку дека во торинскиот клуб пристигна во 2015 година од Палермо.

Пред тоа настапуваше за аргентинскиот Институто, а во претходните седум сезони беше еден од предводниците на „Старата дама“ за која одигра 291 натпревар.

Постигна 115 гола, беше миленик на навивачите, а во последните две сезони имаше многу проблеми со повреди.

Дибала моментално е на мета на многу европски фудбалски клубови, а навивачите на Јувентус сигурно не би сакале да заврши во редовите на еден од најголемите ривали - Интер.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Фудбал

Македонските фудбалерки го совладаа Косово

Read more

Руни го напушти Дерби Каунти

Read more

ПСЖ објави колку заработи на Меси - бројките се неверојатни

Read more

Познат распоредот за новата сезона во Серија А: Кога се големите дербија?

Read more
 

Спорт

Македонските фудбалерки го совладаа Косово

Читај повеќе

Руни го напушти Дерби Каунти

Читај повеќе

Лејкерс потпишаа договори со синовите на Шекил О'Нил и Скоти Пипен

Читај повеќе

Ѓоковиќ против Кореецот Куон на стартот на Вимблдон

Читај повеќе

ПСЖ објави колку заработи на Меси - бројките се неверојатни

Читај повеќе

Познат распоредот за новата сезона во Серија А: Кога се големите дербија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ботас сабајлево го разбуди Милано

Читај повеќе

Роналдо му постави ултиматум на Јунајтед

Читај повеќе

ФИФА промени две важни правила за бројот на играчи за Светското во Катар

Читај повеќе